nedeľa 20. decembra 2015

Knižný Advent | Ktoré knihy, filmy si spájame s Vianocami?

Ahojte,
je ďalšia nedeľa, čo znamená, že sme tu znovu s Knižným Adventom, ktorý organizuje Adrián z blogu Universe of wonderfull books.
24. december sa nebezpečne blíži a v televízii to len srší reklamami na vianočné filmy. V kníhkupectvách vyložili na poličky najnovšie zimné knihy ale aj klasiky a všetky nás lákajú a navodzujú pocit, že Vianoce sú už naozaj za rohom.
Tento článok sme sa s Mildom rozhodli napísať spolu, aby ste nemuseli hľadať dva články a takto sa my dvaja aspoň skvele doplníme.
Každý rok môžete nájsť  neskutočné množstvo kníh a filmov, ale ktoré sa naozaj oplatia? Toto sú naše typy, bez ktorých si Vianoce nevieme ani predstaviť.

Natalie: Myslím, že tento rok neexistuje človek, ktorému by pri slove Vianoce nenapadla kniha Let It Snow. Ja osobne ju nemám a ani som nezačala čítať, ale určite sa k nej dostanem čo najskôr.
Mildo: Taktiež ma napadla kniha Nech sneží. Ja som ju chcel teraz cez Vianoce čítať no asi to nestihnem pretože mám teraz rozčítané tri knihy a štvrtú by som už asi nezvládol.


 
Natalie: Neviem prečo, ale vždy sa mi s Vianocami spájal Shrek, proste to tak bolo. Vždy ho dávajú cez Vianoce a ja tú rozprávku zbožňujem! (Vlastne aj teraz de na Markíze :) )
Mildo: Na Vianoce vždy pozerám film Polárny expres. (Natalie: Mne ten fim vždy prišiel taký creepy :D) Mne sa tá rozprávka/animák veľmi páči a vždy keď to ide v telke tak to pozerám. Ešte som to niky nevynechal. :) 

Natalie: Nikdy som nepozerala Sám doma :D A aj keď som ten film začala pozerať, nikdy som ho nedopozerala do konca. A ani ma to nikdy nelákalo (neukameňujte ma). Za to sú Vianoce jediným časom v roku, kedy nepohrdnem slovenskými rozprávkami ako Tri Oriešky pre Popolušku :) Ako tak teraz rozmýšľam, nikdy som nedopozerala ani Perindabu :D
Mildo: Na Vianoce ale pozerám aj také tradičné filmy ako napríklad Tri Oriešky pre Popolušku, Mrázik a nemôžem zabudnúť na filmy ako sú Shrek, Doba ľadová a samozrejme aj Sám doma. Vianoce bez týchto filmov nie sú pre mňa tie správne Vianoce. :) 

Natalie: Čo by boli vianoce bez najlepšej zimnej rozprávky a to FROZEN? Pre mňa je to už tretí rok vianočná topka :3

A aké sú Vaše obľúbené knihy /filmy? 
Veselé Vianoce želajú Booklovers.

12 komentárov:

 1. Ja napríklad okrem tej typickej klasiky, ako Tri oriešky pre Popolušku, veľmi rada pozerám všetky tie romantické, vianočne naladené filmy, ktoré chodia práve v tomto období napríklad na Dome, no ani za nič si teraz nespomeniem aspoň na jeden konkrétny. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mňa teraz napadlo "Sexi santa" :D to je super film

   Odstrániť
 2. Frozen je moc hezká pohádka! :) Na Tři oříšky pro Popelku se také o Vánocích nedíváme, jen fakt vyjimečně. :D
  Sněží sněží/let it snow, bych chtěla k Vánocům, a kdybych ji nedostala, tak i tak doufám, že si ji někdy přečtu.
  Mně se líbí vánoční komedie Love actually/láska nebeská, na tento film se díváme fakt skoro každé vánoce :D
  DENYII

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. aj my, teda ja, vždy otravujem aby sme si Lásku Nebeskú pozreli! Movie-soulmate

   Odstrániť
 3. super článok! S tým Polárným expresom musím súhlasiť,že je trošku creepy,ale na druhej strane je to veľmi pekný film aj keď miestami som ho nechápala :D a Vianoce bez filmu Sám doma,Frozen atď si neviem tiež predstaviť Vianoce :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Všetci vždy zbožňujú Polárny expres, iba ja som sa ho vždy bála, ale to aj Mrázika :D

   Odstrániť 4. Bol som zranený a zlomené srdce, keď sa v mojom manželstve pred siedmimi mesiacmi vyskytol veľmi veľký problém, medzi mnou a manželom. tak strašne, že sa obrátil na súd o rozvod. povedal, že už nikdy nechce so mnou zostať a že ma už viac nemiluje. Tak sa zbalil z domu a prinútil ma a moje deti prekonať silnú bolesť. Skúsil som všetky svoje možné prostriedky, aby som ho po veľkom žobraní dostal späť, ale bezvýsledne a potvrdil to, že sa rozhodol a už ma nikdy nechcel vidieť. Jedného večera, keď som sa vracal z práce, som sa stretol s mojím starým priateľom, ktorý sa pýtal môjho manžela. Takže som mu všetko vysvetlil, takže mi povedal, že jediný spôsob, ako môžem získať svojho manžela späť, je navštíviť DR OSUNOGIE, pretože to pre neho naozaj fungovalo. Takže som nikdy neveril v kúzlo, ale nemal som inú možnosť, ako sa riadiť jeho radou. Potom mi dal e-mailovú adresu DR OSUNOGIE, ktorého navštívil. Nasledujúce ráno som poslal e-mail na adresu, ktorú mi dal, a DR OSUNOGIE ma ubezpečil, že druhého dňa vrátim manžela. Aký úžasný výrok !! Nikdy som neveril, tak so mnou hovoril a povedal mi všetko, čo musím urobiť. Potom nasledujúce ráno, Prekvapivo, môj manžel, ktorý ma nezavolal posledných 7 mesiacov, mi zavolal, aby ma informoval, že sa vracia. Tak úžasný!! Takto sa vrátil toho istého dňa s veľkou láskou a radosťou a ospravedlnil sa za svoju chybu a za bolesť, ktorú spôsobil mne a mojim deťom. Od toho dňa bol náš vzťah teraz silnejší ako predtým, pomocou DR OSUNOGIE. Poradím vám teda, ak máte akýkoľvek problém, kontaktujte DR OSUNOGIE, dávam vám 100% záruku, že vám pomôže .. Pošlite mu e-mail na adresu: (osunogie@gmail.com)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ahoj, volám sa Agure Marian z Bratislavy ... chcem sa podeliť o úžasný zážitok, ktorý som mal so všemocným doktorom Adelekeom, manžel Anton požiadal o rozvod, bol som naozaj zdevastovaný, plakal som deň a noc každý deň som povedal svojmu kamarátovi o Situácia a povedala mi o silnom kúzelníkovi Dr Adeleke, cítil som sa trochu skeptický, ale len som sa rozhodol skúsiť ho, urobil som všetko, čo ma požiadal, aby som urobil a sľúbil mi výsledok 24 hodín a nasledujúce ráno moje najväčšie prekvapenie bolo, že ma Anton na kolenách prosil, aby som mu odpustil a prijal ho späť. Som tak šťastný všetkým vďaka Dr. Adelekeovi, že vám tiež môže pomôcť kontaktovať prostredníctvom e-mailu: aoba5019@yahoo.com alebo WhatsApp na čísle +27740386124.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Som Franc Ivan z Bledu, navrhujem, aby ste si to prečítali. “ Ďakujem vám doktor Adeleke, že ste mi priviedli moju manželku. Whatsapp: +27740386124. Rozhodol som sa, že strávim celý deň na internete, aby som sa ubezpečil, že veľa ľudí je schopných prečítať si toto moje svedectvo o Dr. Adeleke, ktorý je mocným kúzelníkom. Po opustení manželkou som bol tak osamelý, že práve v ten deň, keď som sa rozhodol pre niekoľko tipov na vzťahy cez sieť, som nikdy nevedel, že toto je plán, ktorý zabezpečí návrat mojej manželky. Po prečítaní mnohých tipov, ako obnoviť môj vzťah lepším spôsobom, som zistil, že Dr. Adeleke má veľa odporúčaní ako iné kúzla, takže s tým som si myslel, že Dr. Adeleke je tou správnou osobou aby mi pomohol dostať svoju manželku späť ku mne, a kontaktoval som Dr. Adelekeho prostredníctvom jeho detailov, ktoré som videl na internete, a bol som tak šťastný, že som sa rozhodol pracovať s Dr. Adeleke, pretože jeho práca bola 100% dokonalá a kúzlo priviedol ku mne moju manželku s rýchlou úľavou, môžete ho tiež kontaktovať a požiadať o pomoc. WhatsApp him at: +27740386124.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Môj milenec sa rozišiel so mnou, viem, že to bola moja vina, ktorá ho prinútila rozobrať sa so mnou, chytil ma, rozprával sa o ňom, bol tam chlapec, ktorého volám, môj priateľ ma ťahal a mal sex so mnou, potom môj milenec nás chytil, potom rozišiel sa so mnou, veľmi ho milujem, celé dni, mesiace a mesiace ma potešilo, že ma nesúhlasil, čítal som online, ako získať späť svojho milenca, potom som narazil a článok o tom, ako sa žena vrátila späť jej manžel, ktorý sa s ňou rozvádza, povedala, že doktorka Lomi jej pomohla urobiť nejaké modlitby a jej manžel je späť k nej, potom sa obrátim na doktorku Lomi a vysvetlí, čo sa stalo, potom mi pomohol urobiť nejaké modlitby a môj milenec sa vrátil prosiac ma, že on bolo mi ľúto, že ma stále miluje, a dnes sme späť spolu a sľubujem, že sa s ním nikdy nebudem rozprávať, a dnes sme obaja šťastní, ak potrebujete aj doktora Lomi ho, ktorý mu pomôže kontaktovať ho na čísle Line of WhatsApp; +2349034287285 môžete mu tiež poslať e-mail; lomiultimatetemple@gmail.com o pomoc.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Po tom, čo sa so mnou môj 7-ročný priateľ rozišiel, som ledva hovorila bez plaču. Cítil som sa zaslepený a nevedel som, čo mám robiť. Nevedela som, či ho môžem dostať späť a úzkosť bola neznesiteľná. Prehľadal som internet a po prečítaní nespočetných článkov a webov o kúzlach som narazil na číslo doktorky Adeleke whatsapp (+27740386124). Chcel som náš vzťah späť, a preto som sa chcel ubezpečiť, že mám na to všetko potrebné vedenie a zdroje. Doktorka Adeleke mi zaručila, že sa môj priateľ ku mne vráti. Takže som zaplatil za to, aby som získal potrebné veci, pretože doktor Adeleke pre mňa vyložil a do 48 hodín sme boli späť spolu a sme tak zamilovaní! Viem, že nie vždy sa to stane tak rýchlo, ale doktorka Adeleke povedala, že kúzla sú účinné, a stalo sa! Som tak vďačný a môžem smelo povedať, že ak ste sa rozišli s tým človekom a chcete ho získať späť, ozvite sa mu, pretože doktor Adeleke je BOH na Zemi a nikdy nezabudnem, ako mi pomohol. Pošlite mu e-mail teraz na adresu: aoba5019@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť