streda 8. novembra 2017

Leigh Bardugo - Vrania šestka

O knihe: Šesť nebezpečných vyvrheľov. Jedna neuskutočniteľná úloha. Vrania šestka – to je šesť zúfalých a pokútnych indivíduí: trestanec (čo prahne po pomste), ostrostrelec (ktorý neodolá žiadnej stávke), zbeh (čo zutekal pred životom v luxuse jednej z najbohatších rodín), špiónka (známa ako Prízrak), lámačka (čo sa pretĺka spodinou sveta pomocou mágie) a zlodej (s darom vyviaznuť živý zovšadiaľ). Najali ich na pochybnú lúpež storočia. Ich úloha je celkom jednoduchá. Vlámať sa na Ľadový dvor a oslobodiť jedného väzňa. Až na to, že Ľadový dvor je nedobytná vojenská pevnosť, ktorú zatiaľ nikto, ale naozaj nikto nezdolal. Väzňom je známy vedec, ktorý dokáže šmahom ruky rozpútať magickú spúšť v celom známom svete. A členovia Vranej šestky musia prežiť dosť dlho, aby si vyzdvihli (a potom aj minuli) svoju nepredstaviteľnú finančnú odmenu. Vrania šestka je nezastaviteľná, ak sa len Kaz, Inej, Jesper, Nina, Matthias a Wylan nepozabíjajú navzájom skôr, než vstanú od stola.

Táto recenzia je tu trochu s oneskorením a to preto že nebola moc chuť do čítania a ani do písania a ešte k tomu aj škola. Takže prepáčte.

O tejto knihe som sa napočúval samé chvály, preto som si ju hneď pridal na svoj zoznam kníh ktoré by som si chcel veľmi prečítať. Som veľmi rád že som mohol dostať špeciálny recenzný výtlačok tejto knihy a tým pádom si ju prečítať o niečo skôr. Bolo to to dokonalé!

Och bože! Tá obálka je úžasná. Ako fakt. jedna z najkrajších aké som kedy videl. Milujem ju!

Všetky hlavné postavy v knihe som si naozaj veľmi obľúbil. Nebudem tu všetky nejak moc popisovať ale asi najradšej som mal Kaza. On bol naozaj super. Páčilo sa mi aký bol prefíkaný a inteligentný a bola s ním sranda. Potom som si dosť obľúbil Ninu. A u nej bolo aj plus že bola griša a mala svoje ,,schopnosti,, ktoré ja milujem. Jesper bol veľmi vtipná postava. Ale nejak som si k nemu stále nenašiel cestu takže dúfam že v druhom diely si ho obľúbim viac pretože ho mám rád ale proste... niečo mi tam chýba. :D Inej bola trochu taká nevýrazná postava? Neviem.
Matthias. Ten mi miestami fakt liezol na nervy a mal som chuť ho zabiť ale inak bol v pohode. :D
Wylan. Ten tam bol ako keby navyše. Ale bolo vtipné ako si z neho Jesper robil stále srandu.

 Príbeh Vranej šestky bol úžasný. Tá kniha som mi páčila od prvej stránky a keď som sa poriadne začítal tak stránky mi len tak mizli  pred očami a ja som na konci chcel ešte viac z tejto úžasnej knihy. Svet ktorý autorka vytvorila bol dokonalý a naozaj sa mi páčil. Och bože veď táto kniha skoro prekonala moju milovanú sériu Trón zo skla od mojej bohyne, Massovej. Veľmi si chcem od autorky prečítať aj jej druhú sériu aj keď sa obávam pretože moc kladné ohlasy na ňu nevídam. Ale keď to bude aspoň z polovice také dobré ako toto tak sa mi to bude určite páčiť.


Už teraz hneď chcem dvojku ale asi si na ňu ešte počkám. Milujem to!

Ďakujem vydavateľstvu SLOVART že mi poskytli túto úžasnú knihu.


Moje hodnotenie: 5/5 

2 komentáre:

  1. Po 5 rokoch manželstva s manželom s dvoma deťmi začal môj manžel čudne konať a chodiť s ostatnými dámami a ukázal mi chladnú lásku, pri viacerých príležitostiach mi hrozí, že sa s mnou rozvediem, ak sa ho opovažím opýtať na jeho vzťah s inými dámami. bol úplne zdevastovaný a zmätený, až kým mi môj starý priateľ nepovedal o kúzelníkovi na internete s názvom Dr.Wealthy, ktorý pomáha ľuďom s problémami vzťahu a manželstva pomocou mocností kúziel lásky, najprv som pochyboval, či taká vec niekedy existuje, ale rozhodol som sa skúsiť to, keď som sa s ním spojil, pomohol mi vrhnúť milostné kúzlo a do 48 hodín sa môj manžel vrátil ku mne a začal sa ospravedlňovať, teraz prestal chodiť s ostatnými dámami as ním so mnou navždy a reálne , Ak chcete tento problém so vzťahom alebo sňatkom vyriešiť dnes, kontaktujte túto skvelú láskavosť pomocou adresy: wealthylovespell@gmail.com alebo priamo WhatsApp: +2348105150446.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ak potrebujete korenie váš vzťah s viac lásky a romantiky ho kontaktovať prostredníctvom e-mailovú adresu: aoba5019@gmail.com a volať alebo WhatsApp na + 27740386124. Jedným z najlepších rozhodnutí, ktoré som kedy robil bol kontaktovať Dr Adeleke, aby mi pomohol dostať môj milenec späť, bol som život naplnený šťastím potom, čo som kontaktoval Dr Adeleke, pretože on nie len priviesť môj milenec späť ku mne tiež urobil našu lásku k sebe viac unikátne a vynikajúce.

    OdpovedaťOdstrániť